A felső légúti megbetegedések kellemetlen tüneteire - nem helyettesítendő az orvos által felírt gyógyszert és kezelést - alkalmazhatunk gyógynövényeket. A torokfájás enyhítésében segítségünkre lehetnek a kamilla, mely enyhítheti a torokfájást és a köhögést, valamint nyugtató hatása révén segíthet az ellazulásban. Jó szolgálatot lehet a fájdalom csillapításában az antibakteriális és köptető hatással rendelkező kakukkfű, a mezei zsurló, a tüdőfűlevél és az apróbojtorján. A felsorolt gyógynövényekből készült teák és teakeverékek jó szolgálatot tehet betegség idején.
A lándzsás útifű, a kerti kakukkfű, az orvosi ziliz levél és a hársvirág segítséget nyújthatnak a köhögési inger csillapításában. Segíthet továbbá a borsmentalevél, a cickafarkfű, a tüdőfűlevél és a fehér akácvirág is. A gyógynövényeket fogyaszthatjuk teaként vagy szirupként is. Vizsgáljuk meg külön-külön is a felsorolt gyógynövényeket!
A mezei kakukkfű nyálkaoldó, köptető hatással rendelkezik, segíthet a hörgő- és szájüregi gyulladások kezelésében. Hozzájárulhat immunrendszerünk erősítéséhez, orrdugálás esetén inhalálásra is alkalmazható.
Az orvosi ziliz levél teája segítségünkre lehet a köhögési inger csökkentésében, öblögetőként alkalmazhatjuk szájüregi afták képződésekor, külsőleg meleg borogatásként segítheti a kelések kifakadását.
A hársfavirág vizelethajtó és epehajtó tulajdonsággal bír, vese-, hólyag- és húgyúti gyulladások esetén segíthet a görcs oldásában. Izzasztó hatásával jó szolgálatot tehet lázas, felső légúti megbetegedések esetén. Öblögetőként is alkalmazhatjuk. Ízületi fájdalmak esetén alkalmazhatjuk kádfürdőként, hólyaghurut esetén ülőfürdőként. Fogyasztása szívbetegség esetén nem ajánlott!
A borsmentalevél görcsoldó, epe- és szélhajtó hatással bír, segíthet a gyomor- és bélgyulladás kiegészítő kezelésében. Természetes étvágyfokozó tulajdonsággal rendelkezik.
A cickafarkfű antibakteriális, gyulladáscsökkentő hatása révén hatékony segítséget nyújthat vírusos megbetegedések idején. Görcsold hatással bír, ezen kívül természestes étvágyfokozó is. Fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatása miatt alkalmazható kád- vagy ülőfürdőnek is.
A tüdőfűlevél nagy segítséget nyújthat mindenféle légzőszervi megbetegedés esetén, alkalmazhatjuk hörgőgyulladásra, torokfájásra, köhögésre, asztmára vagy szamárköhögésre is. Természetes köptető hatással bír, vérzéscsillapító, izzasztó tulajdonsággal rendelkezik.
A fehér akácvirág köhögéscsillapító és nyákoldó hatással bír, köhögés esetén önmagában vagy más gyógynövényekkel együtt alkalmazva fogyasztható.
A lándzsás útifű hozzájárul a felső légutak egészséges működéséhez.
A lándzsás útifű segíti a torok és mellkas egészségének fenntartását, jótékony hatással van a légutakra. A C-vitamin hozzájárul az immunrendszer megfelelő működéséhez. Étrend-kiegészítő készítmény.
A lándzsás útifű és a hársfa hozzájárul a légzőrendszer egészségének fenntartásához: nyugtatja a szájat, a torkot, a garatot és a hangszálakat, enyhíti a torok- és garatirritációt.
A lándzsás útifű és a bíbor kasvirág (Echinacea purpurea) kivonatok nyugtató hatást gyakorolnak a torokra, garatra és a hangszálakra. Támogatják a szervezet természetes védekező rendszerét.
Nyugodt torok és légutak egész napra - Lándzsás útifű, echinacea, édesgyökér és borsmenta kivonatát tartalmazó étrend-kiegészítő kapszula.